Ako prebieha BAŠ?

Kurz prebieha počas ôsmich víkendov víkendov v učeníckom roku, tzv. iBAŠ  – je zameraný na identitu jednotlivca. Po ich skončení sa účastník môže prihlásiť na ďalšie 4 víkendy tzv. eBAŠ, ktorá je zameraná viac na evanjelizáciu a službu. Aké témy Ťa čakajú?

1. víkend: MOJA IDENTITA

2. víkend: KOMUNIKÁCIA

3. víkend: NOVÝ ŽIVOT V KRISTOVI

4. víkend: NOVÉ SRDCE

5. víkend: BOŽIA LÁSKA

6. víkend: SPÁSA A HRIECH

7. víkend: DUCH SVÄTÝ

8. víkend: SPOLOČENSTVO

Rozpis víkendov pre evanjelizačný ročník Bratislavskej animátorskej školy:

1. víkend: DARY A TALENTY

2. víkend: MOJA FARNOSŤ

3. víkend: EVANJELIZÁCIA A MISIE

4. víkend: PRÁCA A DEŤMI A MLÁDEŽOU

BAŠka prebieha formou víkendových stretnutí. Rok osobnej formácie sa začne na jeseň 2023 a skončí v lete 2024 s pozvaním pokračovať vo formácii k službe (rok evanjelizačnej prípravy – eBAŠ). Za každý víkend sa platí 30€ (pre členov ZKSM 25€) – v cene je zahrnuté ubytovanie, strava, náklady na prednášateľov a materiály. Náklady sú ešte vyššie, no zvyšok sa dopláca z financií Komisie pre mládež Bratislavskej arcidiecézy a zo sponzorských financií. Ak sa túžiš prihlásiť a bolo by to pre Teba finančne neúnosné, vieme Ti pomôcť, ozvi sa nám.

Víkendy budú prebiehať v Arcidiecéznom centre mládeže Vinica v Bratislave – Rači (Alstrova 171).

Klasický formačný víkend začína v piatok o 18.00 a končí v nedeľu obedom o 14.00 hod. Náplňou sú prednášky na danú tému víkendu, individuálne a spoločné aktivity, zdieľanie v skupinkách, relax, modlitby, sv. omše, možnosť spovede a rozhovorov a veľa zábavy v spoločenstve!