5 dôvodov, prečo ísť aj na Dni v diecéze!

Vytvorené

Prihlasovanie na Svetové dni mládeže práve vrcholí! Slováci sa totiž môžu prihlásiť na Svetové dni mládeže len do konca mája. Ostávajú ti teda zhruba len dva týždne na to, aby si nabral odvahu a zaregistroval sa na možno najväčšie dobrodružstvo tvojho života! Svetovým dňom mládeže už tradične predchádza aj týždeň v diecéze tzv. Dni v diecéze (DID). Ak ešte váhaš, ktorý variant pri registrácii zvolíš, prinášame ti 5 dôvodov, prečo sa zúčastniť aj DID!

 1. Priplatíš si len o 50€ viac a si o týždeň dlhšie v Portugalsku!
  Za balík pútnika na týždeň počas SDM zaplatíš 310€. Na to, aby si bol v Portugalsku o týždeň dlhšie si však priplatíš len o 50€ naviac. A to už sa oplatí! Táto suma je neporovnateľná s tým, čo dostaneš a ak máš apsoň trochu možnosť priplatiť si tých pár eur, rozhodne sa to oplatí. Každý správny cestovateľ ti totiž potvrdí, že týždeň v Portugalsku za 50 € je sen.

 2. Okrem Lisabonu spoznáš aj diecézu Porto!
  Svetové dni mládeže sú aj príležitosťou na spoznanie hosťujúcej krajiny. Počas týždňa v Lisabone si určite stihneš pozrieť aj hlavné pamiatky, či vybehnúť na výlet do Fatimy. Dni v diecéze ti však dávajú možnosť spoznať aj iné mesto a časť krajiny, tento týždeň totiž strávime v diecéze Porto. Počas tohto týždňa máš tak možnosť spoznať aj inú časť krajiny, jej špecifiká a krásy. V Porte je rozhodne čo pozerať, preto by bola veľká škoda to nevyužiť!

 3. Zažiješ autentické Portugalsko!
  Multikultúrne mesto, v ktorom sa zhromaždí „celý svet“ je obrovský zážitok, ktorý môžeš očakávať práve počas SDM v Lisabone. Počas DID však môžeš zažiť život v Portugalsku, (skoro) taký, aký je. Zažiješ prijatie od Portugalskej rodiny, či farnosti. Spoznáš ich kultúru, jedlo, tradície. Odrazu sa staneš členom farnosti a získaš priateľstvá, či „druhú rodinu“ na celý život. Dni v diecéze nie sú len anonymnou masou, práve počas tohto týždňa vieš lepšie nadviazať vzťahy s domácimi, ale aj tvojimi spolupútnikmi, ešte mimo veľkého hluku a preplnenej MHD.

 4. Máš čas duchovne sa pripraviť na SDM
  Tento týždeň nie je len o aklimatizácii a spoznaní kultúry. Je aj omnoho viac. Počas tohto týždňa sa totiž môžeš lepšie pripraviť na prežitie SDM, na príchod pápeža a duchovný program, ktorý ťa čaká v Lisabone. Spoznáš spiritualitu mladých v Portugalsku, lepšie spoznáš aj iných pútnikov zo Slovenska a garantujem ti, že po tomto týždni už budeš poznať slová SDM hymny naspamäť, pripravený ju spievať s veľkým davom počas SDM.

 5. „Stratený čas“ nahradia obrovské zážitky
  Aj keď sa ti môže zdať, že dva týždne v Portugalsku, k tomu dlhá cesta (napríklad s nami autobusom), je pre teba veľa strateného času, opak je pravdou. Tento rok nás čaká opäť raz neopakovateľná udalosť, počas ktorej môžeš veľa načerpať a zažiť a je len na TEBE, či prijmeš pozvanie. Čas, ktorý venuješ svojmu času s Bohom, so spoločenstvom, s mladými z celého sveta a dokonca i s pápežom rozhodne nie je stratený! Neboj sa dôverovať Bohu, že on sa postará a vykroč s nami do dobrodružstva, ktoré začína už počas Dní v diecéze v Porte! Registrovať sa na SDM + DID môžeš tu.

Príspevok nemá žiadne komentáre.


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.